Data szkolenia
Godziny szkolenia
Tryb
Cena szkolenia za jedną osobę: 497,00 zł + VAT 23%
(zw. z podatku VAT w przypadku gdy szkolenie finansowane będzie ze środków publicznych)
Job crafting jest warsztatową metodą przekształcania i upodmiotawiania oraz dostosowywania swojej pracy do własnych zainteresowań, pasji, mocnych stron i wartości co wpływa na zwiększania zaangażowania pracowników i wspierania ich w budowaniu poczucia sensu pracy. Głównym celem job craftingu w kontekście akademickim jest dokonywanie przez pracowników uczelni – zarówno pracowników naukowych jak i dydaktycznych, zmian zarówno poznawczych jak i w przestrzeni fizycznej co wyraża się w sposobie wykonywania pracy, stosunku do niej oraz relacjach ze współpracownikami. Praca dydaktyczna w przestrzeni akademickiej ze względu na swoją specyfikę jest obarczona ryzykiem wypalenia, z kolei job crafting jako koncepcja potwierdzona naukowo jest uznawany za skuteczną metodę stanowiącą profilaktykę wypalenia zawodowego. Zatem warsztaty mają na celu głównie zapoznać osoby uczestniczące z narzędziami umożliwiającymi „craftowanie” czyli przekształcanie i pracy bez jej zmiany. Ćwiczenia podczas szkolenia będą się odbywały zgodnie z metodologią job craftingu.
Szczegółowe cele szkolenia:
Efekty uczenia i korzyści dla uczestnika:
Prowadzący:
Dr Monika Sulik – Adiunkt, wykładowczyni akademicka na Wydziale Nauk Społecznych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Certyfikowana trenerka i mentorka akademicka, andragożka. Jej zainteresowania naukowe i badawcze związane są z całożyciowym rozwojem człowieka dorosłego w ujęciu interdyscyplinarnym. W sposób szczególny zajmują ją kwestie związane z badaniami biograficznymi oraz dydaktyką biograficzną. Autorka ok 60 artykułów i publikacji naukowych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne głównie z zakresu andragogiki, edukacji człowieka dorosłego, poradnictwa rodzinnego oraz biografii w edukacji, w ramach których przeprowadza autorskie warsztaty związane z wykorzystaniem metody biograficznej. Jest entuzjastką twórczych i kreatywnych rozwiązań w dydaktyce akademickiej i prowadzi w tym zakresie szkolenia i warsztaty dla kadry akademickiej. Jest również zaangażowana w prowadzenie kursów oraz warsztatów z zakresu job craftingu oraz storytellingu. Członkini Akademickiego Towarzystwa Andragogicznego oraz Stowarzyszenia Gerontologów Społecznych. Od 2018 roku pełni funkcję jednej z redaktorek w czasopiśmie andragogicznym „Edukacja Dorosłych”. Prywatnie uwielbia literaturę biograficzną oraz wykorzystuje każdą możliwą okazję do podróży oraz kontaktu z naturą.
Co zapewniamy:
Przed wypełnieniem formularza zapoznaj się z warunkami udziału w szkoleniu.
Po wysłaniu formularza, rezygnacji z udziału w szkoleniu, bez ponoszenia kosztów można dokonać najpóźniej na 5 dni roboczych przed terminem szkolenia.